نقشه برداری امام زاده شاهرضا(ع) شهرضا با پهپاد
نقشه برداری امام زاده شاهرضا(ع) شهرضا با پهپاد نقشه برداری امام زاده شاهرضا(ع) شهرضا با پهپاد نقشه برداری امام زاده شاهرضا(ع) شهرضا با پهپاد نقشه برداری امام زاده شاهرضا(ع) شهرضا با پهپاد

نقشه برداری امام زاده شاهرضا(ع) شهرضا با پهپاد

 • نقشه برداری شهری شهرداری شهرضا
 • شهر شهرضا
 • شهرداری شهرضا
 • سراج الدین رئیسی-سعید محمدیان-حسین کمالی-رضا تیموری-خانم غضنفری-خانم ترکی-خانم عبدالی-خانم فردوسی
نقشه برداری امام زاده شاهرضا(ع) شهرضا با پهپاد

جزییات پروژه:

 • تهیه نقشه وضع موجود شهر , تصویر هوایی,dem,مدل سه بعدی معدن ,نقشه توپوگرافی  ,پروفیل طولی
 • تاریخ پروژه:1397/11/02
 • مدت پروژه:12ماه در حال انجام
 • مساحت پروژ5000هکتار شهری
 • تعداد کارشناسان:10فر

شرح پروژه نقشه برداری امام زاده شاهرضا(ع) شهرضا

در پروژه نقشه برداری با پهپاد امام زاده شاهرضا،‌ برای کارفرما به دست آوردن اطلاعات سه بعدی و دقیق از سطح زمین بسیار مهم بود. که این اطلاعات از طریق نقشه برداری از محدوده موردنظر به دست می آمد. برای به دست آوردن این اطلاعات نیاز به نقشه برداری با پهپاد بود که یک روش آسان و کم هزینه است. نقشه های مورد نیاز کارفرما برای پروژه نقشه برداری شهری با پهپاد،‌ موارد زیر بودند:

 1. نقشه های وضع موجود شهر

 2. تصاویر هوایی از منطقه

 3. مدل رقومی زمین یا همان dem، برای داشتن تمامی اطلاعات ارتفاعی تمامی نقاط محدوده

 4. مدل سه بعدی منطقه

 5. نقشه های توپوگرافی برای داشتن اطلاعات فواصل افقی یا ارتفاع عمودی.

 6. پروفیل طولی برای داشتن نمایی از کنار و نمایش تغییرات ارتفاعی. در پروفیل طولی وضعیت خط زمین نمایش داده می شود که با رعایت ضوابط فنی و به کمک عملیات خاکی خط پروژه ترسیم می گردد.

شرکت طرح گراد با کادری مجرب در زمینه نقشه برداری با پهپاد مشاوره های لازم را به ایشان ارائه دادند. در نتیجه، تیم 10 نفره از کارشناسان و متخصصان طرح گراد پروژه نقشه برداری شهری با پهپاد امامزاده شاهرضا شهرستان شهرضا‌ را در تاریخ 12 بهمن 97 آغاز کردند. نقشه برداری با پهپاد امامزاده شهرضا در مساحت 5000 هکتاری همچنان در حال اجرا می باشد.

شرح عملیات پروژه نقشه برداری شهری با پهپاد امام زاده شاهرضا

قبل از شروع پرواز پهپاد در پروژه نقشه برداری با پهپاد شهرستان شهرضا،‌ متخصصین طرح گراد،‌ ابتدا منطقه را شناسایی کرده و نقاط کنترل زمینی را طراحی کردند. در این مرحله ایستگاه های عکسبرداری با پهپاد مشخص شدند. با مشخص شدن این نقاط متخصصین برای نقشه برداری شهری با پهپاد امامزاده شاهرضا،‌ مسیر پرواز را طراحی کردند. سپس پهپاد برای تصویر برداری با توجه به طراحی هایی که صورت گرفته بود و برای جمع آوری اطلاعات مورد نیاز نقشه برداری با پهپاد به پرواز در آمد.

برای تهیه نقشه های دو بعدی و یا سه بعدی در نقشه برداری شهری با پهپاد، به پهپاد یک دوربین متصل شد که به صورت عمودی توسط نگه دارنده، نگه داشته شده بود و تصاویر مورد نیاز را می گرفت. این عکس ها برای نقشه برداری شهری با پهپاد،‌ بعد از انجام پردازش و محاسبات، ‌به نقشه تبدیل می شوند. برای پردازش تصاویر به دست آمده برای نقشه برداری با پهپاد،‌ از نرم افزار فتو اسکن استفاده شد که این نرم افزار یک نرم افزار تخصصی در این زمینه می باشد.

همچنین متخصصان طرح گراد برای ایجاد ژئو دیتا بیس از یکی دیگر از نرم افزارهای تخصصی (نرم افزار جی ای اس) استفاده کردند که در نتیجه پردازش ها و محاسباتی که روی تصاویر انجام شد و همچنین استفاده از موزاییک تصاویر و فتوگرامتری،‌ نقشه های مورد نیاز دو بعدی و سه بعدی تهیه شدند و در اختیار کارفرما قرار گرفتند.

 

مقالات مرتبط

نقش پهپاد در کشاورزی

نقش پهپاد در کشاورزی

با استفاده از نقشه برداری هوایی با پهپادهای کشاورزی می توان اطلاعات مورد نظر از ارتفاعات مختلف را بدست آورد و در زمین های صعب العبور و یا در مواقعی که گیاهان دارای پوشش بلند و متراکم هستند استفاده کرد.در ادامه مباحث خدمات پهپاد در کشاورزی،کاربرد نقشه برداری باپهپاد در کشاورزی و... بیان شده است.

ادامه
نقشه برداری یا تصویر برداری هوایی با پهپاد

نقشه برداری یا تصویر برداری هوایی با پهپاد

پهپاد نقشه برداری، هواپیمایی است که از راه دور هدایت و برای انجام امور مختلف نقشه برداری هوایی استفاده می‌شود و نوعی سنجنده محسوب می شود که علاوه بر دقت و سرعت بالا، قابلیت عبور از مناطق خطرناک و صعب العبور را در هر بازه زمانی فراهم می‌کند. در ادامه با مراحل نقشه برداری هوایی با پهپاد آشنا می شوید :

ادامه
نقشه برداری با پهپاد

نقشه برداری با پهپاد

نقشه برداری با پهپاد یا فتوگرامتری با پهپاد ، راهکاری نوین است که می تواند بسیاری از محدودیتهای موجود در تهیه نقشه های بزرگ مقیاس را از بین ببرد. در این مقاله ما علاوه بر محاسن و مزایای نقشه برداری با پهپاد، معایب نقشه برداری هوایی با پهپاد و همچنین مراحل نقشه برداری با پهپاد را نیز بیان کرده ایم.

ادامه
مزایا و معایب استفاده از پهپاد در کشاورزی

مزایا و معایب استفاده از پهپاد در کشاورزی

استفاده از پهپاد در کشاورزی دارای مزایا و معایبی است که بهترین کار آشنا شدن با تمام این موارد است ، همچنین بهترین تصمیم گیری وقتی صورت می گیرد که اطلاعات دقیق، لازم و کاملی از آن ها داشته باشیم. در این مقاله به بررسی مزایای استفاده از پهپاد در کشاورزی و معایب استفاده از پهپاد در کشاورزی می پردازیم.

ادامه
نقشه برداری با پهپاد در باستان شناسی

نقشه برداری با پهپاد در باستان شناسی

امروزه استفاده از علوم نوین و میان رشته ای بیش از پیش به چشم می خورد.یکی از این علوم که در باستان شناسی مورد استفاده قرار می گیرد؛نقشه برداری با پهپاد است که در ادامه با نقشه برداری با پهپاد در باستان شناسی،اهمیت پهپاد در باستان شناسی،کاربرد نقشه برداری با پهپاد در باستان شناسی بیشتر آشنا میشویم.

ادامه
فتو گرامتری یا نقشه برداری هوایی چیست ؟

فتو گرامتری یا نقشه برداری هوایی چیست ؟

در این مقاله قصد داریم به مواردی همچون فتو گرامتری چیست؟، مراحل نقشه برداری هوایی (فتوگرامتری)، مشکلات فتوگرامتری درسامانه نقشه برداری با پهپاد ، روش های نقشه برداری هوایی، تاریخچه نقشه برداری هوایی در ایران ، نحوه عکس‌برداری هوایی و نقشه برداری هوایی چگونه انجام می‌شود؟ بپردازیم.

ادامه
در نقشه برداری با پهپاد از چه نرم افزارهایی استفاده می شود؟

در نقشه برداری با پهپاد از چه نرم افزارهایی استفاده می شود؟

برای ویرایش و پردازش تصاویر و تهیه ی نقشه های با کیفیت از نرم افزارهای تخصصی برای نقشه برداری با پهپاد استفاده می شود.در این مقاله نمونه هایی از آن ها را که شامل نرم فزار pix4d، نرم افزار Agisoft photoscan،نرم افزار Global Mapper، نرم افزار AutoCAD Map،نرم افزار DroneDeploy می باشد را بیان کرده ایم.

ادامه
استفاده از پهپاد ها در جنگل داری

استفاده از پهپاد ها در جنگل داری

استفاده از پهپاد در جنگلداری و به طور کلی کاربرد پهپاد در علوم جنگل در زمینه های مدیریت جنگل به کمک پهپاد،نقشه‌برداری با پهپاد از جنگل و تنوع زیستی در جنگل، پهپاد در تشخیص سلامت جنگل­کاری­ ها ،کاشت درخت با پهپاد و مبارزه با جنگل‌زدایی به کمک پهپاد و... مطالبی است که در این مقاله به آن ها می پردازیم.

ادامه

طرح گراد

شرکت طرح گراد سپاهان
ارائه دهنده خدمات مشاوره، طراحی و اجرای پروژه های
نقشه برداری معدن، نقشه برداری با پهباد، نقشه برداری زمینی، نقشه برداری معدن با پهباد، نقشه برداری با GPS سه فرکانس، GPS وکارتوگرافی، نقشه برداری ماهواره ای و فروش داده های ماهواره ای

اصفهان، بهارستان
خیابان فرشته، مجتمع رضا، واحد2

ارتباط با مدیریت :