مقالات علمی و آموزشی نقشه برداری با پهپاد

مقالات متنوع در زمینه های نقشه برداری معدن با پهپاد، نقشه برداری با پهپاد، نقشه برداری با gps، به وسیله جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا

نقاط کنترل زمینی در نقشه برداری با پهپاد

نقاط کنترل زمینی در نقشه برداری با پهپاد

ایجاد نقاط کنترل زمینی در نقشه برداری با پهپاد یکی از بخش های آماده سازی منطقه برای تصویربرداری هوایی است.در ادامه به بررسی طراحی نقاط کنترل زمینی (GCP)، نقاط کنترل زمینی در نقشه برداری با پهپاد و وسایل مورد نیاز تعیین نقاط کنترل زمینی در نقشه برداری با پهپاد می پردازیم.

ادامه
استفاده از پهپاد ها در جنگل داری

استفاده از پهپاد ها در جنگل داری

استفاده از پهپاد در جنگلداری و به طور کلی کاربرد پهپاد در علوم جنگل در زمینه های مدیریت جنگل به کمک پهپاد،نقشه‌برداری با پهپاد از جنگل و تنوع زیستی در جنگل، پهپاد در تشخیص سلامت جنگل­کاری­ ها ،کاشت درخت با پهپاد و مبارزه با جنگل‌زدایی به کمک پهپاد و... مطالبی است که در این مقاله به آن ها می پردازیم.

ادامه
در نقشه برداری با پهپاد از چه نرم افزارهایی استفاده می شود؟

در نقشه برداری با پهپاد از چه نرم افزارهایی استفاده می شود؟

برای ویرایش و پردازش تصاویر و تهیه ی نقشه های با کیفیت از نرم افزارهای تخصصی برای نقشه برداری با پهپاد استفاده می شود.در این مقاله نمونه هایی از آن ها را که شامل نرم فزار pix4d، نرم افزار Agisoft photoscan،نرم افزار Global Mapper، نرم افزار AutoCAD Map،نرم افزار DroneDeploy می باشد را بیان کرده ایم.

ادامه
ژئودزی و هیدروگرافی

ژئودزی و هیدروگرافی

دراین مقاله قصد داریم به توضیح مواردی مثل ژئودزی چیست؟،وظایف ژئودزی، هیدروگرافی چیست؟ و وظایف آن ، ژئودزی در نقشه برداری زمینی و انواع آن، هیدروگرافی در نقشه برداری زمینی، انواع ژئودزی در نقشه برداری زمینی، مشکلات هیدروگرافی، کاربردهای هیدروگرافی، نقاط ژئودزی چیست؟ و ژئودزین های برجسته بپردازیم.

ادامه
اصول طراحی نقشه در کارتوگرافی

اصول طراحی نقشه در کارتوگرافی

کارتو گرافی علم و هنر تهیه نقشه است.طراحی نقشه، تصمیم گیری دربارۀ نحوۀ نمایش اطلاعات و برنامه ریزی کامل از عملیات کارتوگرافی است، از اصول عام و خاصی پیروی می کند که اساس طراحی نقشه را تشکیل می دهد.در این مقاله قصد داریم شما را با اصول طراحی نقشه در کارتوگرافی آشنا کنیم.

ادامه
کاربرد نقشه برداری ماهواره ای در تعیین شوری آب

کاربرد نقشه برداری ماهواره ای در تعیین شوری آب

از آنجا که منابع آب شیرین از اهمیت زیادی برخوردارند،تصاویر ماهواره ای و نقشه برداری ماهواره ای،در شناسایی و مطالعه منابع آب شیرین زمین نقش چشمگیری دارند.در این مقاله به کاربرد نقشه برداری ماهواره ای در تعیین شوری آب و به طور کلی کاربرد تصاویر ماهواره‌ای در منابع آب، اقیانوس‌شناسی و شیلات می پردازیم.

ادامه
انواع نقشه در کارتوگرافی

انواع نقشه در کارتوگرافی

در این مقاله قصد داریم شما را با کارتوگرافی چیست؟، انواع نقشه در کارتوگرافی ،طبقه بندی نقشه بر اساس اهداف تهیه نقشه، نقشه های عمومی در کارتوگرافی، نقشه های ویژه در کارتوگرافی، نقشه های موضوعی در کارتوگرافی، انواع نقشه های موضوعی در کارتوگرافی آشنا کنیم. در ادامه به توضیح هر کدام پرداخته ایم.

ادامه
فتو گرامتری یا نقشه برداری هوایی چیست ؟

فتو گرامتری یا نقشه برداری هوایی چیست ؟

در این مقاله قصد داریم به مواردی همچون فتو گرامتری چیست؟، مراحل نقشه برداری هوایی (فتوگرامتری)، مشکلات فتوگرامتری درسامانه نقشه برداری با پهپاد ، روش های نقشه برداری هوایی، تاریخچه نقشه برداری هوایی در ایران ، نحوه عکس‌برداری هوایی و نقشه برداری هوایی چگونه انجام می‌شود؟ بپردازیم.

ادامه
کارتوگرافی

کارتوگرافی

کارتو گرافی چیست؟ کارتوگرافی (Cartograph)از لغات Car ياCartogram به معنی نقشه (آماري جغرافيايي) و graphy به معني ترسيم كردن تشکیل شده است.کارتو گرافی یا نقشه نگاری علم و هنر تهیه نقشه است. در ادامه به مطالبی نظیر کارتوگرافی خاص،اصول کارتوگرافی، موضوعات علم کارتوگرافی و رشته کارتوگرافی می پردازیم.

ادامه
نقشه برداری معدن با پهپاد

نقشه برداری معدن با پهپاد

در این مقاله به نقشه برداری معدن با پهپاد،کاربرد نقشه برداری معدن با پهپاد،مزایای نقشه برداری معدن با پهپاد،مزایای استفاده از پهپادها نسبت به نقشه برداری معمولی در نقشه برداری معدن ،کاربردهای تکنولوژی پهپاد در صنعت نقشه کشی معدن با پهپاد و کاربرد پهپادها در فعالیت‌های معدنی می پردازیم.

ادامه

طرح گراد

شرکت طرح گراد سپاهان
ارائه دهنده خدمات مشاوره، طراحی و اجرای پروژه های
نقشه برداری معدن، نقشه برداری با پهباد، نقشه برداری زمینی، نقشه برداری معدن با پهباد، نقشه برداری با GPS سه فرکانس، GPS وکارتوگرافی، نقشه برداری ماهواره ای و فروش داده های ماهواره ای

اصفهان، بهارستان، خیابان ولیعصر، ابتدای خیابان فرات، مجتمع تجاری اداری میلاد نور، طبقه سوم، واحد 12

ارتباط با مدیریت :