نقشه برداری معدن با پهپاد، معدن مهندس احسانی
نقشه برداری معدن با پهپاد، معدن مهندس احسانی نقشه برداری معدن با پهپاد، معدن مهندس احسانی نقشه برداری معدن با پهپاد، معدن مهندس احسانی نقشه برداری معدن با پهپاد، معدن مهندس احسانی

نقشه برداری معدن با پهپاد، معدن مهندس احسانی

  • نقشه برداری معدن مهندس احسانی
  • اصفهان - شهرضا - جاده بالی سروستان
  • جناب آقای مهندس احسانی
  • سراج الدین رئیسی - سجاد رئیسی - رضا کمالی - علی نفر - حسن رئیسی - سمیرا ترکی
نقشه برداری معدن با پهپاد، معدن مهندس احسانی

جزییات پروژه:

  • تهیه نقشه توپوگرافی , تصویر هوایی,dem,مدل سه بعدی معدن ,نقشه وضع موجود معدن,محاسبه احجام
  • تاریخ پروژه:1397/09/10
  • مدت پروژه:10روز
  • مساحت پروژه100هکتار
  • تعداد کارشناسان:6نفر

شرح پروژه نقشه برداری معدن با پهپاد مهندس احسانی

در پروژه نقشه برداری با پهپاد معدن مهندس احسانی، درخواست ‌کارفرما، برطرف نمودن مشکلاتی چون اکتشاف،‌ استخراج و آماده سازی معدن و همچنین اشراف بر محدوده اراضی معدن بود. برای رسیدن به این اهداف، کارفرما نیاز به در اختیار داشتن مستندات و نقشه هایی داشت که از دقت کافی برخوردار بوده و همچنین مستندات در کمترین زمان ممکن و با حداقل هزینه تهیه گردد.

پس از مذاکرات صورت پذیرفته بین کارفرما و شرکت طرح گراد سپاهان و ارائه مشاوره های فنی و تخصصی در زمینه نقشه برداری معدن از جانب طرح گراد به کارفرما، با در نظر گرفتن موارد فنی و تخصصی بهینه در خصوص پروژه و اینکه نقشه برداری با پهپاد با دقت بالا و در یک پنجم زمان نقشه برداری زمینی انجام می پذیرد، در نتیجه مقرر گردید پروژه مذکور به روش نقشه برداری با پهپاد توسط تیم طرح گراد اجرا گردد.

 از این رو تیم طرح گراد شامل 6 نفر از بهترین مهندسین و متخصصین نقشه برداری با پهپاد در تاریخ 10 آذر 1397 وارد عمل شدند. عملیات نقشه برداری معدن با پهپاد معدن 1000 هکتاری مهندس احسانی، در منطقه جاده بالی شهرک سروستان شهرضا در مدت زمان 10 روز انجام شد.

در ابتدا بر اساس کیفیت تصاویر مورد قبول کارفرما مسیر پرواز پهپاد نقشه برداری طراحی و مشخص گردید. پس از تهیه مسیر پرواز پهپاد، طراحی نقاط کنترل زمینی و ایجاد آنها در معدن با هدف اجرای هر چه بهتر عملیات نقشه برداری معدن با پهپاد انجام پذیرفت.

عملیات پرواز پهپاد با پوشش 85% محدوده معدن جهت راندمان بهتر این نقشه برداری با پهپاد در راستای اجرای پروژه نقشه برداری معدن مذکور به وسیله پهپاد،‌ در نظر گرفته شد.

 پس از اجرای مراحل میدانی و طراحی بستر مناسب  نقشه برداری  با پهپاد،  فاز دوم پروژه نقشه برداری معدن آغاز گردید. فاز دوم پروژه شامل عملیات های نرم افزاری نظیر پردازش تصاویر خروجی از مرحله میدانی عملیات نقشه برداری معدن با پهپاد، توسط نرم افزار فتواسکن بوده که توسط مهندسین کارآزموده شرکت طرح گراد انجام پذیرفت.

خروجی های نرم افزاری این پروژه نقشه برداری با پهپاد تهیه نقشه با استفاده از موزاییک تصاویر و همچنین تهیه نقشه توپوگرافی با استفاده از ابرنقاط مراحل پردازش به وسیله بروزترین و تخصصی ترین  نرم افزارهای نقشه برداری با پهپاد صورت پذیرفت.

از جمله فعالیت های نرم افزاری این پروژه که حاصل پردازش تصاویر تهیه شده از مرحله میدانی نقشه برداری معدن با پهپاد، که در این پروژه توسط تیم طرح گراد عملیاتی گردید می توان به تهیه و  ایجاد ژئو دیتابیس با استفاده از نرم افزار جی ای اس و همچنین تهیه مدل سه بعدی معدن مهندس احسانی اشاره نمود.

مقالات مرتبط

نقشه برداری معدن با پهپاد

نقشه برداری معدن با پهپاد

در این مقاله به نقشه برداری معدن با پهپاد،کاربرد نقشه برداری معدن با پهپاد،مزایای نقشه برداری معدن با پهپاد،مزایای استفاده از پهپادها نسبت به نقشه برداری معمولی در نقشه برداری معدن ،کاربردهای تکنولوژی پهپاد در صنعت نقشه کشی معدن با پهپاد و کاربرد پهپادها در فعالیت‌های معدنی می پردازیم.

ادامه

طرح گراد

شرکت طرح گراد سپاهان
ارائه دهنده خدمات مشاوره، طراحی و اجرای پروژه های
نقشه برداری معدن، نقشه برداری با پهباد، نقشه برداری زمینی، نقشه برداری معدن با پهباد، نقشه برداری با GPS سه فرکانس، GPS وکارتوگرافی، نقشه برداری ماهواره ای و فروش داده های ماهواره ای

اصفهان، بهارستان، خیابان ولیعصر، ابتدای خیابان فرات، مجتمع تجاری اداری میلاد نور، طبقه سوم، واحد 12

ارتباط با مدیریت :