نقشه برداری معدن با پهپاد، معدن دکتر متاجی (1000 هکتار)
نقشه برداری معدن با پهپاد، معدن دکتر متاجی (1000 هکتار) نقشه برداری معدن با پهپاد، معدن دکتر متاجی (1000 هکتار) نقشه برداری معدن با پهپاد، معدن دکتر متاجی (1000 هکتار)

نقشه برداری معدن با پهپاد، معدن دکتر متاجی (1000 هکتار)

  • نقشه برداری معدن دکتر متاجی (1000 هکتار)
  • استان هرمزگان - شهرستان سردشت
  • جناب آقای دکتر متاجی
  • سراج الدین رئیسی - سجاد رئیسی - رضا کمالی - علی نفر - حسن رئیسی - سمیرا ترکی
نقشه برداری معدن با پهپاد، معدن دکتر متاجی (1000 هکتار)

جزییات پروژه:

  • تهیه نقشه توپوگرافی , تصویر هوایی,dem,مدل سه بعدی معدن ,نقشه وضع موجود معدن ,پروفیل طولی
  • تاریخ پروژه:1397/12/28
  • مدت پروژه:1ماه
  • مساحت پروژه1000هکتار
  • تعداد کارشناسان:6نفر

شرح پروژه نقشه برداری معدن با پهپاد دکتر متاجی

در استخراج معادن بررسی اطلاعات پیش از انفجار و پس از آن و محاسبه حجم مواد استخراج شده و یا دپو شده و همچنین محاسبه تغییرات حجم ذخایر معدن در واحد زمان برای پیشرفت فعالیت های کارفرما از اهمیت خاصی برخوردار است، که با نقشه برداری معدن می توان به این اطلاعات دست یافت.

از این رو دکتر متاجی برای آگاهی از وضع موجود معدن 1000 هکتاریش که در شهر سردشت استان هرمزگان واقع شده است، تصمیم به نقشه برداری معدن خود گرفت. در نتیجه با گروه مهندسی طرح گراد تماس حاصل نمود و مشاوران خبره ما وی را در زمینه نقشه برداری معدن با پهپاد راهنمایی کردند.

مهندسان طرح گراد با در نظر گرفتن شیب های تند،‌ رویه سنگی ناپایدار و تعداد کثیر ماشین های سنگین که با ایجاد گرد و غبار و سروصدا شرایط نامطلوب و خطرناک کاری را به وجود می آوردند و همچنین به دلیل وسعت زیاد معدن که نقشه برداری زمینی از آن ماه ها به طول می انجامید به ایشان نقشه برداری با پهپاد را پیشنهاد دادند. ایشان از این پیشنهاد استقبال کرده و گروه مهندسی طرح گراد برای نقشه برداری معدن با پهپاد وارد عمل شد.

پس از حاضر شدن در محل به منظور نقشه برداری با پهپاد، ابتدا جایی مناسب خارج از محدوده عملیاتی را برای استقرار انتخاب کردیم و سپس اطلاعاتی چون سرعت و ارتفاع پهپاد،‌ نقشه مرجع و منطقه موردنظر برای نقشه برداری با پهپاد را مشخص کرده و همچنین برای بالا رفتن دقت نقشه های هوایی مکان هایی را به عنوان نقاط کنترل زمین تعیین کرده و مختصات آنها را به پهپاد دادیم و آن را به پرواز درآوردیم.

به جای 20 ساعت زمان برای گشت زدن دور زمین معدن برای کامل کردن عملیات نقشه برداری معدن،‌ پهپاد از خارج از محوطه عملیاتی معدن و گودال های حفر شده به پرواز درآمد و تمام داده های ارتفاعی مورد نیاز برای نقشه توپوگرافی،‌ نقشه وضع موجود معدن و مدل سه بعدی،‌ پروفیل طولی و تصویر هوایی بدون حتی قدم گذاشتن در محدوده عملیاتی گردآوری شد و به آقای دکتر متاجی تحویل گردید. پروژه نقشه برداری با پهپاد معدن دکتر متاجی در تاریخ 28/12/97 توسط 6 نفر از بهترین مهندسان اجرایی و کادر فنی آغاز شد و به مدت یک ماه به طول انجامید. رضایت دکتر متاجی از انجام نقشه برداری معدن با پهپاد توسط گروه طرح گراد باعث افتخار ماست.

مقالات مرتبط

نقشه برداری معدن با پهپاد

نقشه برداری معدن با پهپاد

در این مقاله به نقشه برداری معدن با پهپاد،کاربرد نقشه برداری معدن با پهپاد،مزایای نقشه برداری معدن با پهپاد،مزایای استفاده از پهپادها نسبت به نقشه برداری معمولی در نقشه برداری معدن ،کاربردهای تکنولوژی پهپاد در صنعت نقشه کشی معدن با پهپاد و کاربرد پهپادها در فعالیت‌های معدنی می پردازیم.

ادامه

طرح گراد

شرکت طرح گراد سپاهان
ارائه دهنده خدمات مشاوره، طراحی و اجرای پروژه های
نقشه برداری معدن، نقشه برداری با پهباد، نقشه برداری زمینی، نقشه برداری معدن با پهباد، نقشه برداری با GPS سه فرکانس، GPS وکارتوگرافی، نقشه برداری ماهواره ای و فروش داده های ماهواره ای

اصفهان، بهارستان
خیابان فرشته، مجتمع رضا، واحد2

ارتباط با مدیریت :