نقشه برداری شهری با پهپاد، شرکت آذر سپید
نقشه برداری شهری با پهپاد، شرکت آذر سپید نقشه برداری شهری با پهپاد، شرکت آذر سپید نقشه برداری شهری با پهپاد، شرکت آذر سپید نقشه برداری شهری با پهپاد، شرکت آذر سپید

نقشه برداری شهری با پهپاد، شرکت آذر سپید

  • نقشه برداری شهری شرکت آذر سپید
  • استان اصفهان - مهیار
  • شرکت آذر سپید
  • سراج الدین رئیسی - سعید محمدیان - حسین کمالی - رضا تیموری - شقایق غضنفری - سمیرا ترکی - افسانه معمار
نقشه برداری شهری با پهپاد، شرکت آذر سپید

جزییات پروژه:

  • تهیه نقشه توپوگرافی , تصویر هوایی,dem,مدل سه بعدی معدن ,نقشه وضع موجود روستا ,پروفیل طولی
  • تاریخ پروژه:1397/06/03
  • مدت پروژه:5روز
  • مساحت پروژ30هکتار شهری
  • تعداد کارشناسان:6نفر
  • مقیاس : 1000/1

شرح پروژه نقشه برداری شهری با پهپاد، شرکت آذر سپید

کارفرما با مشارکت تیم طرح گراد سپاهان به این نتیجه رسیدند که شرکت آذر سپید را، به روش نقشه برداری با پهپاد که نسبت به روش های زمینی از دقت بالایی برخوردار بوده و در کمترین زمان ممکن، با حداقل هزینه و جزئیات بیشتر انجام می شود، در مقیاس بزرگ به نقشه در آورند.

شرکت طرح گراد سپاهان، پروژه نقشه برداری شهری با پهپاد را در تاریخ 3 شهریور 1397 با به کارگیری 6 نفر کارشناسان مجرب و متخصص نقشه برداری با پهپاد تیم فنی طرح گراد، آغاز نمود. عملیات نقشه برداری شهری با پهپاد پروژه 30 هکتاری شرکت آذر سپید، به صورت حرفه ای در استان اصفهان، شهرستان شهرضا، دشت مهیار در مدت زمان 5 روز توسط تیم طرح گراد صورت پذیرفت.

در ابتدا برای شروع کار نقشه برداری با پهپاد، براساس کیفیت و مقیاسی که کارفرما از تیم طرح گراد سپاهان درخواست کرده بودند، پارامترهایی نظیر: مسیر پرواز، سرعت پرنده، ارتفاع پرواز، خطوط پرواز را تعیین و در نهایت،  تعداد خطوط پرواز، زمان پرواز، مکان شروع پرواز را جهت بهینه سازی نقشه برداری با پهپاد محاسبه کردیم.

پس از طراحی مسیر پرواز، نقاط کنترل زمینی را در منطقه مورد نظر به گونه ای طراحی کردیم که ابعاد و شکل مناسبی داشته باشند و همچنین تا انتهای مدت زمان پرواز، به جا مانده باشند.

در مراحل میدانی به محض اینکه شکلGCP  روی زمین ثابت شود، موقعیت دقیق این نقاط با یک روش دیفرانسیلی با دقت بالا از طریق GCP اندازه گیری می شود. سپس پهپاد (UAV) بر فراز نقاط کنترل زمینی پرواز نموده و از آن ها تصویر برداری به عمل می آورد.

در پروژه نقشه برداری با پهپاد شرکت آذر سپید، پس از اجرای مراحل میدانی با استفاده از نرم افزار فتواسکن تصاویر خروجی پردازش گردید، سپس با استفاده تصاویر موزائیکی مختصات هر یک از تصاویر  محاسبه شد.

برای تولید مدل سه بعدی و یا ارتوفتو در نقشه برداری با پهپاد نیاز به تصاویری است که روشنایی و رنگ در آن ها یکسان باشند، از این رو پس از اجرای مراحل میدانی نقشه برداری با پهپاد شرکت آذر سپید، تصاویر خروجی از دوربین پهپاد ویرایش، پالایش و بهینه شدند.

در مجموع پس از پایان این پروژه نقشه برداری شهری با پهپاد خدمات زیر به شرکت آذر سپید ارائه گردید:

1-تهیه نقشه های توپوگرافی

2-تهیه نقشه کاداستری

3-محاسبه حجم عملیات خاکبرداری، دپومتری، تهیه مقاطع عرضی و تسطیح زمینی

4-تولید مدل رقومی ارتفاعی

5-تولید ارتوفتو و مدل سه بعدی

مقالات مرتبط

نقش پهپاد در کشاورزی

نقش پهپاد در کشاورزی

با استفاده از نقشه برداری هوایی با پهپادهای کشاورزی می توان اطلاعات مورد نظر از ارتفاعات مختلف را بدست آورد و در زمین های صعب العبور و یا در مواقعی که گیاهان دارای پوشش بلند و متراکم هستند استفاده کرد.در ادامه مباحث خدمات پهپاد در کشاورزی،کاربرد نقشه برداری باپهپاد در کشاورزی و... بیان شده است.

ادامه
نقشه برداری یا تصویر برداری هوایی با پهپاد

نقشه برداری یا تصویر برداری هوایی با پهپاد

پهپاد نقشه برداری، هواپیمایی است که از راه دور هدایت و برای انجام امور مختلف نقشه برداری هوایی استفاده می‌شود و نوعی سنجنده محسوب می شود که علاوه بر دقت و سرعت بالا، قابلیت عبور از مناطق خطرناک و صعب العبور را در هر بازه زمانی فراهم می‌کند. در ادامه با مراحل نقشه برداری هوایی با پهپاد آشنا می شوید :

ادامه
نقشه برداری با پهپاد

نقشه برداری با پهپاد

نقشه برداری با پهپاد یا فتوگرامتری با پهپاد ، راهکاری نوین است که می تواند بسیاری از محدودیتهای موجود در تهیه نقشه های بزرگ مقیاس را از بین ببرد. در این مقاله ما علاوه بر محاسن و مزایای نقشه برداری با پهپاد، معایب نقشه برداری هوایی با پهپاد و همچنین مراحل نقشه برداری با پهپاد را نیز بیان کرده ایم.

ادامه
مزایا و معایب استفاده از پهپاد در کشاورزی

مزایا و معایب استفاده از پهپاد در کشاورزی

استفاده از پهپاد در کشاورزی دارای مزایا و معایبی است که بهترین کار آشنا شدن با تمام این موارد است ، همچنین بهترین تصمیم گیری وقتی صورت می گیرد که اطلاعات دقیق، لازم و کاملی از آن ها داشته باشیم. در این مقاله به بررسی مزایای استفاده از پهپاد در کشاورزی و معایب استفاده از پهپاد در کشاورزی می پردازیم.

ادامه
نقشه برداری با پهپاد در باستان شناسی

نقشه برداری با پهپاد در باستان شناسی

امروزه استفاده از علوم نوین و میان رشته ای بیش از پیش به چشم می خورد.یکی از این علوم که در باستان شناسی مورد استفاده قرار می گیرد؛نقشه برداری با پهپاد است که در ادامه با نقشه برداری با پهپاد در باستان شناسی،اهمیت پهپاد در باستان شناسی،کاربرد نقشه برداری با پهپاد در باستان شناسی بیشتر آشنا میشویم.

ادامه
فتو گرامتری یا نقشه برداری هوایی چیست ؟

فتو گرامتری یا نقشه برداری هوایی چیست ؟

در این مقاله قصد داریم به مواردی همچون فتو گرامتری چیست؟، مراحل نقشه برداری هوایی (فتوگرامتری)، مشکلات فتوگرامتری درسامانه نقشه برداری با پهپاد ، روش های نقشه برداری هوایی، تاریخچه نقشه برداری هوایی در ایران ، نحوه عکس‌برداری هوایی و نقشه برداری هوایی چگونه انجام می‌شود؟ بپردازیم.

ادامه
در نقشه برداری با پهپاد از چه نرم افزارهایی استفاده می شود؟

در نقشه برداری با پهپاد از چه نرم افزارهایی استفاده می شود؟

برای ویرایش و پردازش تصاویر و تهیه ی نقشه های با کیفیت از نرم افزارهای تخصصی برای نقشه برداری با پهپاد استفاده می شود.در این مقاله نمونه هایی از آن ها را که شامل نرم فزار pix4d، نرم افزار Agisoft photoscan،نرم افزار Global Mapper، نرم افزار AutoCAD Map،نرم افزار DroneDeploy می باشد را بیان کرده ایم.

ادامه
استفاده از پهپاد ها در جنگل داری

استفاده از پهپاد ها در جنگل داری

استفاده از پهپاد در جنگلداری و به طور کلی کاربرد پهپاد در علوم جنگل در زمینه های مدیریت جنگل به کمک پهپاد،نقشه‌برداری با پهپاد از جنگل و تنوع زیستی در جنگل، پهپاد در تشخیص سلامت جنگل­کاری­ ها ،کاشت درخت با پهپاد و مبارزه با جنگل‌زدایی به کمک پهپاد و... مطالبی است که در این مقاله به آن ها می پردازیم.

ادامه

طرح گراد

شرکت طرح گراد سپاهان
ارائه دهنده خدمات مشاوره، طراحی و اجرای پروژه های
نقشه برداری معدن، نقشه برداری با پهباد، نقشه برداری زمینی، نقشه برداری معدن با پهباد، نقشه برداری با GPS سه فرکانس، GPS وکارتوگرافی، نقشه برداری ماهواره ای و فروش داده های ماهواره ای

اصفهان، بهارستان
خیابان فرشته، مجتمع رضا، واحد2

ارتباط با مدیریت :