نقشه برداری معدن با پهپاد، معدن مهندس امیری (1000 هکتار)
نقشه برداری معدن با پهپاد، معدن مهندس امیری (1000 هکتار) نقشه برداری معدن با پهپاد، معدن مهندس امیری (1000 هکتار) نقشه برداری معدن با پهپاد، معدن مهندس امیری (1000 هکتار) نقشه برداری معدن با پهپاد، معدن مهندس امیری (1000 هکتار)

نقشه برداری معدن با پهپاد، معدن مهندس امیری (1000 هکتار)

  • نقشه برداری معدن مهندس امیری (1000 هکتار)
  • استان یزد - شهرستان بهاباد
  • جناب آقای مهندس امیری
  • سراج الدین رئیسی - سعید محمدیان - حسین کمالی - رضا تیموری - شقایق غضنفری
نقشه برداری معدن با پهپاد، معدن مهندس امیری (1000 هکتار)

جزییات پروژه:

  • تهیه نقشه توپوگرافی , تصویر هوایی,dem,مدل سه بعدی معدن ,نقشه وضع موجود معدن
  • تاریخ پروژه:1397/09/05
  • مدت پروژه:یک ماه
  • مساحت پروژه1000هکتار
  • تعداد کارشناسان:6نفر

شرح پروژه نقشه برداری با پهپاد معدن مهندس امیری

 پروژه نقشه برداری معدن با پهپاد معدن مهندس امیری بنا به درخواست کارفرما (آقای مهندس امیری)، با هدف اندازه گیری و تولید نقشه هایی از معدن در تمام مراحل چه در سطح زمین و چه در زیر سطح زمین از جمله چشم انداز اولیه تا مرحله استخراج ذخایر معدنی در نظر گرفته شد.

هدف کارفرما از نقشه برداری با پهپاد ارزیابی و بررسی خطرات و تاثیراتی بود که ایجاد معدنشان بر مناطق اطراف داشت. لازم بود که مکان، ‌اندازه و ویژگی های ذخایر معدنی تعیین شود. از طرف دیگر کارفرما باید در دسترس بودن مواد معدنی،‌ استخراج و پتانسیل تولید و ارزیابی ذخایر معدنی، برای تعیین سودآوری معدن را محاسبه می کردند.

در نتیجه تیم طرح گراد برای دستیابی به تمام این اهداف نقشه برداری معدن با پهپاد را به عهده گرفتند. تیمی مجرب و متخصص از طرح گراد، متشکل از 6 نفر، نقشه برداری با پهپاد این معدن را در تاریخ پنجم آذرماه سال 97 شروع کردند.

 استفاده از پهپاد در نقشه برداری معدن باعث کاهش چشمگیر زمان نقشه برداری می شود. در نتیجه به دلیل استفاده تیم طرح گراد از پهپاد در نقشه برداری معدن آقای مهندس امیری، این تیم توانستند نقشه برداری معدن به مساحت 1000 هکتاری در شهرستان بهاباد استان یزد را تنها در یک ماه انجام دهند.

شرح عملیات میدانی پروژه

برای نقشه برداری معدن با پهپاد معدن آقای امیری توسط متخصصین طرح گراد ابتدا نقاط کنترل زمینی طراحی و در منطقه مورد نظر ایجاد شد. سپس بر اساس مقیاس و رزولوشن تصاویری که کارفرما درخواست کرده بود،‌ مسیر پرواز طراحی شد. بعد از مشخص شدن موارد بالا،‌ پهپاد با پوشش هشتاد و پنج درصدی محدوده مورد نظر برای تهیه تصاویر به منظور نقشه برداری معدن با پهپاد به پرواز در آمد.

شرح عملیات پردازش تصاویر

بعد از عکس برداری با پهپاد در پروژه نقشه برداری با پهپاد، ‌برای نقشه برداری معدن نیاز به پردازش تصاویر می باشد که به این منظور تصاویر خروجی با نرم افزار فتواسکن پردازش شدند.

برای استفاده از تصاویر هوایی که در نقشه برداری با پهپاد به دست آمده، باید تصاویر هوایی تبدیل به تصویر ارتو یا قائم شوند. به این منظور با استفاده از روش موزاییک تصاویر، نقشه تهیه شد. علاوه بر این با استفاده از ابرنقاط مراحل پردازش، تیم طرح گراد نقشه های توپوگرافی را نیز آماده کردند.

بعد از تهیه نقشه های ذکر شده در نقشه برداری با پهپاد،‌ برای ایجاد ژئو دیتابیس از نرم افزار جی ای اس استفاده شد و در آخر مدل سه بعدی نقشه معدن پیاده سازی شد.

مقالات مرتبط

نقشه برداری معدن با پهپاد

نقشه برداری معدن با پهپاد

در این مقاله به نقشه برداری معدن با پهپاد،کاربرد نقشه برداری معدن با پهپاد،مزایای نقشه برداری معدن با پهپاد،مزایای استفاده از پهپادها نسبت به نقشه برداری معمولی در نقشه برداری معدن ،کاربردهای تکنولوژی پهپاد در صنعت نقشه کشی معدن با پهپاد و کاربرد پهپادها در فعالیت‌های معدنی می پردازیم.

ادامه

طرح گراد

شرکت طرح گراد سپاهان
ارائه دهنده خدمات مشاوره، طراحی و اجرای پروژه های
نقشه برداری معدن، نقشه برداری با پهباد، نقشه برداری زمینی، نقشه برداری معدن با پهباد، نقشه برداری با GPS سه فرکانس، GPS وکارتوگرافی، نقشه برداری ماهواره ای و فروش داده های ماهواره ای

اصفهان، بهارستان
خیابان فرشته، مجتمع رضا، واحد2

ارتباط با مدیریت :