نقشه برداری معدن با پهپاد، معدن مهندس حسینی
نقشه برداری معدن با پهپاد، معدن مهندس حسینی نقشه برداری معدن با پهپاد، معدن مهندس حسینی نقشه برداری معدن با پهپاد، معدن مهندس حسینی نقشه برداری معدن با پهپاد، معدن مهندس حسینی نقشه برداری معدن با پهپاد، معدن مهندس حسینی

نقشه برداری معدن با پهپاد، معدن مهندس حسینی

  • نقشه برداری معدن مهندس حسینی
  • استان یزد - شهر بافق - سه راه پرک
  • جناب آقای مهندس حسینی
  • سراج الدین رئیسی - سجاد رئیسی - رضا کمالی - علی نفر - حسن رئیسی - سمیرا ترکی
نقشه برداری معدن با پهپاد، معدن مهندس حسینی

جزییات پروژه:

در این پروژه از پهپاد فانتوم 4 به منظور نقشه برداری معدن کارفرما استفاده شد.

  • تهیه نقشه توپوگرافی , تصویر هوایی,dem,مدل سه بعدی معدن ,نقشه وضع موجود معدن
  • تاریخ پروژه:1397/10/05
  • مدت پروژه:یک ماه
  • مساحت پروژه650هکتار
  • تعداد کارشناسان:6نفر

شرح پروژه نقشه برداری با پهپاد معدن مهندس حسینی

در پروژه نقشه برداری معدن با پهپاد مهندس حسینی،‌ ‌کارفرما برای مراحل اولیه کار به یک کاوش اولیه نیاز داشت. با توجه به اینکه معادن در مناطق دورافتاده هستند و از معدن ایشان نقشه های دقیقی در دسترس نبود، نیاز به نقشه برداری هوایی از اراضی معدن بود.

در گذشته برای این کاوش از روش های فتوگرامتری با هواپیما استفاده می شد، که هزینه بسیار بالایی داشت. با توجه به استفاده شرکت طرح گراد از پهپاد در نقشه برداری معدن، ‌تیم ما با استفاده از این هواپیمای بدون سرنشین نقشه برداری مورد نظر کارفرما را در زمان بسیار کمتر و همچنین هزینه ای کمتر انجام دادند. در نقشه برداری معدن با پهپاد به دلیل استفاده از جی پی اس،‌ سنسورهای کوچک و بردهای رایانه ای هزینه عملیات بدون افت کیفیت تصاویر بسیار پایین می آید.

پروژه نقشه برداری معدن با پهپاد مهندس حسینی که در منطقه سه راه پرک شهر بافق استان یزد قرار دارد،‌ توسط یک تیم 6 نفره از کارشناسان و متخصصان شرکت طرح گراد انجام شد. نقشه برداری با پهپاد در تاریخ پنجم دی ماه سال 97 آغاز شد و یک ماه به طول انجامید. برای نقشه برداری با پهپاد اراضی معدن به مساحت 650 هکتار تیم متخصص طرح گراد از پهپاد فانتوم 4 استفاده کردند.

شرح عملیات پروژه نقشه برداری معدن با پهپاد معدن مهندس حسینی

در این پروژه نقشه برداری با پهپاد،‌ عملیات نقشه برداری معدن در دو مرحله عملیات میدانی و پردازش تصاویر انجام شد. به این صورت که ابتدا در عملیات میدانی نقشه برداری معدن با پهپاد،‌ تیم مجرب طرح گراد،‌ نقاط کنترل زمینی را برای منطقه مورد نظر طراحی کرده و سپس آنها را در این منطقه ایجاد کردند.

در ادامه عملیات میدانی نقشه برداری با پهپاد،‌ طبق رزولوشن و مقیاسی که مورد قبول کارفرما (مهندس حسینی) بود،‌ مسیر پرواز پهپاد توسط کارشناسان طرح گراد طراحی گردید. تیم طرح گراد بعد از طراحی مسیر پرواز پهپاد،‌ پهپاد را برای عکس برداری از مناطق مورد نظر با پوشش هشتاد و پنج درصدی به پرواز درآوردند.

در این مرحله از نقشه برداری معدن با پهپاد،‌ حاصل کار عملیات میدانی نقشه برداری با پهپاد،‌ تصاویری بود که نیاز به پردازش با نرم افزارها و روش های مخصوص داشت تا کارشناسان بتوانند نقشه های موردنظرشان را تهیه کنند.

در نتیجه بعد از پایان عملیات میدانی نقشه برداری معدن با پهپاد،‌ عملیات پردازش تصاویر آغاز گردید. به این منظور از نرم افزار فتو اسکن برای پردازش تصاویر خروجی استفاده شد. این نرم افزار می تواند ابرنقاط منطقه ای که از آن تصویر برداری صورت گرفته را به ما بدهد.

بعد از پردازش تصاویر، ‌برای تهیه نقشه های مورد نظر از روش موزاییک تصاویر استفاده شد. همچنین با استفاده از ابر نقاطی که در مرحله پردازش تصاویر با فتواسکن مشخص شده بودند،‌ تیم طرح گراد نقشه های توپوگرافی را تهیه کردند.

برای ایجاد ژئودیتابیس در نقشه برداری معدن با پهپاد، از نرم افزار جی ای اس استفاده شد. در نهایت نقشه هایی که کارفرما در این پروژه نقشه برداری با پهپاد نیاز داشت که شامل نقشه های سه بعدی،‌ فتوگرامتری، DEM و تصاویر هوایی بود توسط کارشناسان طرح گراد تهیه گردید.‌

مقالات مرتبط

نقشه برداری معدن با پهپاد

نقشه برداری معدن با پهپاد

در این مقاله به نقشه برداری معدن با پهپاد،کاربرد نقشه برداری معدن با پهپاد،مزایای نقشه برداری معدن با پهپاد،مزایای استفاده از پهپادها نسبت به نقشه برداری معمولی در نقشه برداری معدن ،کاربردهای تکنولوژی پهپاد در صنعت نقشه کشی معدن با پهپاد و کاربرد پهپادها در فعالیت‌های معدنی می پردازیم.

ادامه

طرح گراد

شرکت طرح گراد سپاهان
ارائه دهنده خدمات مشاوره، طراحی و اجرای پروژه های
نقشه برداری معدن، نقشه برداری با پهباد، نقشه برداری زمینی، نقشه برداری معدن با پهباد، نقشه برداری با GPS سه فرکانس، GPS وکارتوگرافی، نقشه برداری ماهواره ای و فروش داده های ماهواره ای

اصفهان، بهارستان، خیابان ولیعصر، ابتدای خیابان فرات، مجتمع تجاری اداری میلاد نور، طبقه سوم، واحد 12

ارتباط با مدیریت :