نقشه برداری معدن با پهپاد، معدن مهندس شفیعی
نقشه برداری معدن با پهپاد، معدن مهندس شفیعی نقشه برداری معدن با پهپاد، معدن مهندس شفیعی نقشه برداری معدن با پهپاد، معدن مهندس شفیعی

نقشه برداری معدن با پهپاد، معدن مهندس شفیعی

 • نقشه برداری معدن مهندس شفیعی
 • استان اصفهان - بهارستان
 • جناب آقای مهندس شفیعی
 • سراج الدین رئیسی - سجاد رئیسی - رضا کمالی - علی نفر - حسن رئیسی - سمیرا ترکی
نقشه برداری معدن با پهپاد، معدن مهندس شفیعی

جزییات پروژه:

 • تهیه نقشه توپوگرافی , تصویر هوایی,dem,مدل سه بعدی معدن ,نقشه وضع موجود معدن
 • تاریخ پروژه:1397/08/20
 • مدت پروژه:ی10روز
 • مساحت پروژه60هکتار
 • تعداد کارشناسان:6نفر

شرح پروژه نقشه برداری با پهپاد معدن مهندس شفیعی

آقای مهندس شفیعی کارفرمای پروژه نقشه برداری معدن با پهپاد،‌ با هدف تعیین احجام خاکی،‌تهیه نقشه از معادن و دپوها،‌ تقاضای درخواست نقشه برداری معدن را به شرکت طرح گراد ارائه دادند. تهیه نقشه از منطقه معادن به صورت زمینی کار بسیار دشواری است و زمان زیادی را هم می طلبد.

در نقشه برداری با پهپاد، با پرواز بر روی محدوده معادن علاوه بر تصویر برداری آسان تر می توان احجام خاکی را نیز محاسبه کرد. در نتیجه‌ی درخواست کارفرما و مشورت ایشان با کارشناسان و مشاوران طرح گراد،‌ و با توجه به اینکه در نقشه برداری معدن با پهپاد می توان به نقشه های توپوگرافی و داده های جی آی اس دست یافت، نقشه برداری معدن کارفرما، با پهپاد انجام گرفت.

استفاده از پهپاد در پروژه نقشه برداری معدن با پهپاد آقای مهندس شفیعی،‌  هزینه های نقشه برداری ایشان را 50 تا 70 درصد کاهش داد. همچنین سرعت عملیات نقشه برداری با پهپاد به طور چشمگیری نسبت به روش های دیگر افزایش یافت. البته کاهش زمان و افزایش سرعت در صورتی مفید خواهد بود که کیفیت و دقت تصاویر کم نشود، که در نقشه برداری با پهپاد این مورد نیز حاکم است و دقت تصاویر بالا است و با روش های دیگر نقشه برداری معدن برابری می کند.

در تاریخ 20 آبان سال 97 نقشه برداری معدن با پهپاد در شهر بهارستان استان اصفهان آغاز گردید. تیم 6 نفره متخصص و مجرب طرح گراد با هدف تهیه نقشه توپوگرافی، تصاویر هوایی، dem، مدل سه بعدی معدن و نقشه وضع موجود معدن کارفرما،‌ نقشه برداری با پهپاد را  در مساحت 60 هکتاری به مدت 10 روز انجام دادند.

شرح عملیات پروژه آقای مهندس شفیعی

در پروژه نقشه برداری با پهپاد این کارفرما که توسط شرکت مهندسی طرح گراد سپاهان انجام شد مراحل پروژه به شرح زیر می باشد.

عملیات میدانی نقشه برداری معدن با پهپاد

 1. طراحی نقاط کنترل زمینی و ایجاد آنها در منطقه موردنظر.

 2. طراحی مسیر پرواز برای نقشه برداری با پهپاد بر اساس مقیاس و رزولوش مورد قبول از کار فرما.

 3. پرواز پهپاد با پوشش 85 درصدی محدوده مورد نظر برای تهیه عکس برای نقشه برداری معدن با پهپاد.

عملیات پردازش تصویر نقشه برداری با پهپاد

 1. پردازش تصاویر گرفته شده در مرحله عملیات میدانی نقشه برداری معدن با پهپاد با استفاد از نرم افزار فتو اسکن.

 2. تهیه نقشه با استفاد از مزایئک تصاویر.

 3. تهیه نقشه توپوگرافی با استفاد از ابر نقاط که از پردازش تصاویر با استفاده از نرم افزار فتو اسکن به دست آمده است. نقشه توپوگرافی به نقشه ای گفته می شود که ویژگی های فیزیکی سطح زمین را در اندازه و مقیاس های متفاوت نشان می دهد. نقشه توپوگرافی در نقشه بردرای معدن با پهپاد در بردارنده اطلاعات فواصل افقی یا ارتفاع عمودی است.

 4. ایجاد ژئو دیتا بیس با استفاد از نرم افزار جی ای اس. ژئو دیتا بیس محلی برای ذخیره ی اطلاعات توصیفی و مکانی لایه های جی آی اسی می باشد. با نرم افزار جی ای اس در نقشه برداری با پهپاد می توان بسیاری از تحلیل ها را انجام داد.

 5. مدل سه بعدی منطقه مدنظر

مقالات مرتبط

نقشه برداری معدن با پهپاد

نقشه برداری معدن با پهپاد

در این مقاله به نقشه برداری معدن با پهپاد،کاربرد نقشه برداری معدن با پهپاد،مزایای نقشه برداری معدن با پهپاد،مزایای استفاده از پهپادها نسبت به نقشه برداری معمولی در نقشه برداری معدن ،کاربردهای تکنولوژی پهپاد در صنعت نقشه کشی معدن با پهپاد و کاربرد پهپادها در فعالیت‌های معدنی می پردازیم.

ادامه

طرح گراد

شرکت طرح گراد سپاهان
ارائه دهنده خدمات مشاوره، طراحی و اجرای پروژه های
نقشه برداری معدن، نقشه برداری با پهباد، نقشه برداری زمینی، نقشه برداری معدن با پهباد، نقشه برداری با GPS سه فرکانس، GPS وکارتوگرافی، نقشه برداری ماهواره ای و فروش داده های ماهواره ای

اصفهان، بهارستان، خیابان ولیعصر، ابتدای خیابان فرات، مجتمع تجاری اداری میلاد نور، طبقه سوم، واحد 12

ارتباط با مدیریت :