نقشه برداری معدن با پهپاد، معدن دکتر فیروزه ‌ای (400 هکتار)
نقشه برداری معدن با پهپاد، معدن دکتر فیروزه ‌ای (400 هکتار) نقشه برداری معدن با پهپاد، معدن دکتر فیروزه ‌ای (400 هکتار) نقشه برداری معدن با پهپاد، معدن دکتر فیروزه ‌ای (400 هکتار) نقشه برداری معدن با پهپاد، معدن دکتر فیروزه ‌ای (400 هکتار)

نقشه برداری معدن با پهپاد، معدن دکتر فیروزه ‌ای (400 هکتار)

  • نقشه برداری معدن دکتر فیروزه ‌ای (400 هکتار)
  • استان یزد - شهر بافق - کیلومتر 15جاده بافق بهاباد
  • جناب آقای دکتر فیروزه ای
  • سراج الدین رئیسی - سجاد رئیسی - رضا کمالی - علی نفر - حسن رئیسی - سمیرا ترکی
نقشه برداری معدن با پهپاد، معدن دکتر فیروزه ‌ای (400 هکتار)

جزییات پروژه:

  • تهیه نقشه توپوگرافی , تصویر هوایی,dem,مدل سه بعدی معدن ,نقشه وضع موجود معدن
  • تاریخ پروژه:1397/11/20
  • مدت پروژه:یک ماه
  • مساحت پروژه400هکتار
  • تعداد کارشناسان:6نفر

شرح پروژه نقشه برداری با پهپاد معدن دکتر فیروزه ای

در استان یزد شهر بافق کیلومتر 15 جاده ی بافق –بهادباد معدن 400 هکتاری وجود دارد که متعلق به آقای دکتر فیروزه ای است. دکتر فیروزه ای برای دانستن وضع کنونی معدنش و داشتن یک مدل سه بعدی از آن تصمیم به نقشه برداری معدن خود گرفت. برای تسریع و تسهیل نمودن جریان نقشه برداری معدن گروه طرح گراد سپاهان، که با داشتن تجربه کاری و مهندسان ماهر، تبحر کافی در این زمینه دارد را برای مشاوره برگزیدند.

مهندسان طرح گراد وی را در زمینه نقشه برداری معدن راهنمایی کردند و با در نظر گرفتن وسعت پروژه که زمان زیادی برای نقشه بردای زمینی اتلاف می کرد، تصمیم گرفتند نقشه برداری معدن با پهپاد را برگزینند که در زمان کمتر و با کیفیت بیشتر کار نقشه برداری معدن را انجام می دهد .

در روش نقشه برداری معدن با پهپاد، دوربین بر روی هواپیمای بدون سرنشین نصب شده و به پرواز در می آید و از محدوده ی مورد نظر تصویر برداری می کند.

در طی انجام پروسه نقشه برداری با پهپاد ابتدا منطقه ای امن برای شروع پرواز و فرود آمدن پهپاد در نظر گرفته شد. سپس نقشه مرجع را وارد و منطقه مورد نظر را مشخص کردیم و فاصله نمونه برداری زمینی و میزان هم پوشانی طولی و عرضی تصاویر را تعیین کرده و ارتفاع و سرعت پهپاد و هم چنین خطوط پرواز که باید پهپاد در عملیات نقشه برداری معدن با پهپاد در مسیر آن حرکت کند را مشخص کردیم.

 از آنجایی که کارفرما از ما می خواست نقشه برداری با پهپاد از معدن با صحت و دقت بالایی انجام گیرد، در اجرای پروژه لازم بود نقاطی به عنوان نقاط کنترل زمینی تعیین و مختصات دقیق آنها برداشته شود. مکان این نقاط قبل از پرواز طراحی و پیاده سازی شده و مختصات دقیق آنها ثبت گردید، سپس دستور العمل ها برای پهپاد با هدف تهیه نقشه توپوگرافی از معدن تعریف شد و پهپاد به پرواز در آمد.

پس از اتمام تصویربرداری با هدایت مهندس رئیسی، پهپاد در محل پیش بینی شده فرود آمد و تصاویر اخذ شده، پردازش و تصحیح شد و مدل سه بعدی و نقشه وضع کنونی معدن همراه با تصویر هوایی و نقشه توپو گرافی و DEM استخراج گشت.

پروژه نقشه برداری معدن با پهپاد دکتر فیروزه ای، در تاریخ 20/11/97 با فعالیت شش نفر از بهترین مهندسان از جمله : مهندس سراج الدین رئیسی ،مهندس سجاد رئیسی، مهندس رضا کمالی ، مهندس علی نفر، مهندس حسن رئیسی و مهندس سمیرا ترکی به مدت یک ماه انجام شد .

پس از ارائه نقشه توپوگرافی، تصویر هوایی، dem، مدل سه بعدی معدن و نقشه وضع موجود معدن به جناب دکتر فیروزه ای، ایشان رضایت خود را از حسن انجام پروژه نقشه برداری با پهپاد بیان نمودند.

مقالات مرتبط

نقشه برداری معدن با پهپاد

نقشه برداری معدن با پهپاد

در این مقاله به نقشه برداری معدن با پهپاد،کاربرد نقشه برداری معدن با پهپاد،مزایای نقشه برداری معدن با پهپاد،مزایای استفاده از پهپادها نسبت به نقشه برداری معمولی در نقشه برداری معدن ،کاربردهای تکنولوژی پهپاد در صنعت نقشه کشی معدن با پهپاد و کاربرد پهپادها در فعالیت‌های معدنی می پردازیم.

ادامه

طرح گراد

شرکت طرح گراد سپاهان
ارائه دهنده خدمات مشاوره، طراحی و اجرای پروژه های
نقشه برداری معدن، نقشه برداری با پهباد، نقشه برداری زمینی، نقشه برداری معدن با پهباد، نقشه برداری با GPS سه فرکانس، GPS وکارتوگرافی، نقشه برداری ماهواره ای و فروش داده های ماهواره ای

اصفهان، بهارستان
خیابان فرشته، مجتمع رضا، واحد2

ارتباط با مدیریت :