کاداستر شهری با پهپاد

نقشه برداری شهری، برای تهیه و اجرای طرح‌های جامع و تفصیلی شهرها به کار می‌رود. پهپاد نقشه برداری در مناطق شهری قادر است در مکان ها و محل هایی که امکان پرواز باشد، پرواز کند و تصویر تهیه کند برخی از این محل ها می توانند مناطق شهری ، نیمه شهری،روستایی،غیر شهری،شهرک ها، معادن و ... باشند. با کمک پهپاد نقشه برداری می توان از بالای مناطق گفته شده و در واقع جایی که ساختمان ها در آن منطقه وجود داشته باشند، تصویر برداری کرد و قسمت مورد نظر پروژه را به وضوح دید همچنین با استفاده از مدل سه بعدی نیز می توان  نقشه محل مورد نظر را تولید کرد.

در بعضی مناطق نقشه برداری به روش زمینی بسیار سخت بوده و این کار با پهپاد آسان تر و سریع تر صورت می گیرد زیرا می توان با استفاده از پهپاد نقشه برداری در مناطق شهری کل مناطق را در یک مدل سه بعدی و یا در ارتوفتو دید که در کمترین زمان و با دقت بالا می توان از مناطق مورد نظر نقشه تهیه کرد. ورود به املاک، تعیین خط تفکیک آپارتمان‌ها و برداشت عوارض آن‌ها همیشه از دیگرمشکلات اصلی تهیه نقشه‌های شهری به روش زمینی است که این محدودیت همانطور که گفته شد با استفاده از پهپاد ها به حداقل ممکن کاهش می‌یابد.

مراحل کار نقشه بردار

مراحل کار نقشه برداری شهری با پهپاد شامل دو مرحله است:برداشت و ارائه نتایج کار.در مرحله برداشت (اندازه گیری و محاسبه)از وسایل و دستگاه های زیادی می توان استفاده کرد مانند (توتال استیشن ها،جی پی اس و....) البته بستگی به نیاز نقشه بردار دارد و نیز با روش های مختلف و خاصی انجام می شود تا داده های لازم برای مرحله بعد بدست آید.در مرحله دوم نتایج کار یه صورت های آنالوگ یا رقومی ارائه می شود به صورت آنالوگ نظیر نقشه،مقاطع طولی و عرضی و در صورت رقومی نظیر جدول ها ،مدل های رقومی زمین و.....

کاداستر شهری با پهپاد

تولید مدل سه بعدی از مناطق شهری

تهیه مدل های سه بعدی از مناطق شهری و مسکونی یکی از زیر شاخه های علم نقشه برداری شهری با پهپاد است که امروزه در حال گسترش است. هنگامی که ما مدل سه بعدی از شهرها تهیه کنیم می توانیم به مدیریت شهری و پیاده سازی زیر ساخت های شهری هوشمند کمک فراوانی کرد و آن را توسعه بخشید.همچنین این مدل های سه بعدی می توانند کمک زیادی در زمینه های مختلف به شهرداری ها بکنند برای مثال: کنترل ساخت و سازهای غیر مجاز، روند توسعه شهرها و شهرک ها، دریافت عوارض و.... به غیر از شهرداری نیز می توانند به ارگان های دیگری مانند مخابرات ،گاز،برق و....نیز کمک بسیاری کنند.

برای تهیه نقشه های دو یا سه بعدی یا همان مدل های سه بعدی  با روش تصویر برداری هوایی با پهپاد دوربین بر روی هواپیمای بدون سرنشین نصب می شود که معمولاً ثابت کننده دوربین، آن را با محور عمودی به سمت زمین تنظیم می کند. با استفاده از فتوگرامتری هوایی می توان مدل های سه بعدی، ارتوفتو و ابر نقاط را تولید کرد. از این محصولات تولید شده می توان نقشه های توپوگرافی، نقشه های پارسل شهری، کاداستر شهری و سایر نقشه های موضوعی را استخراج کرد.

طرح گراد

شرکت طرح گراد سپاهان
ارائه دهنده خدمات مشاوره، طراحی و اجرای پروژه های
نقشه برداری معدن، نقشه برداری با پهباد، نقشه برداری زمینی، نقشه برداری معدن با پهباد، نقشه برداری با GPS سه فرکانس، GPS وکارتوگرافی، نقشه برداری ماهواره ای و فروش داده های ماهواره ای

اصفهان، بهارستان
خیابان فرشته، مجتمع رضا، واحد2

ارتباط با مدیریت :