نقشه برداری زمینی

تهیه نقشه با استفاده از ابزارهای اندازه گیری زمینی و با عملیات میدانی، نقشه برداری زمینی نامیده می‌شود.که این نوع نقشه برداری یکی از فعالیت های تیم توانمند و مجرب شرکت طرح گراد سپاهان می باشد .این تیم با اندازه گیری طولها، زوایا و اختلاف ارتفاع، شکل و ابعاد عوارض مشخص شده ،نقشه های مورد نیاز مشتریان خود را به نحو احسن ترسیم می کنند.

 

این شامل پروژه های برنامه ریزی استفاده از زمین برای مقامات دولتی و نظرسنجی ها براساس نیازهای مختلف برای سایت های میراث و یا پروژه های معماری، هیدروگرافی، صنعت، ساختمان ها و کارهای عمومی، و غیره می شود.

در خدمات نقشه برداری زمینی برای انجام امور ساختمانی لازم است از تیم های متخصص و کاربلد استفاده شود زیرا در صورت اشتباه یا خطا هزینه‌های جبران ‌ناپذیری به پروژه ساخت ساختمان تحمیل خواهد شد.

نقشه برداری زمینی

نقشه برداری زمینی یک ساختمان کاری بسیار تخصصی است که ابعاد حقوقی آن پر رنگ تر از ابعاد فنی آن است. یکی از مواردی که در این خصوص می توان مثال زد؛ بحث تعیین بر و کف یک پروژه قبل از ساخت می باشد. بر و کف به مختصات افقی و مختصات قائم یک پروژه می گویند که آن را می توان حدود ساختمان دانست و عملیات ساختمان پس از اتمام نباید از این حدود تجاوز کرده باشد. در عملیات ساختمان سازی، پیمان کاران با شهرداری ها در خصوص بر و کف تعامل دارند و شهرداری ها معمولا نسبت به رعایت قواعد مربوط بسیار سخت گیر هستند.

مفهوم ایستگاه نقشه برداری زمینی

 در هر پروژه نقشه برداری زمینی، تعدادی نقطه با دقت و استحکام بالا ایجاد می شود که ایستگاه نقشه برداری زمینی نام دارند. در واقع این ایستگاه ها پایه و اساس نقشه برداری منطقه بوده و برداشت عوارض بر اساس آنها انجام می گیرد، بنابراین بدیهی است که باید از دقت و استحکام بالایی برخوردار باشند. جهت احداث ایستگاه های نقشه برداری زمینی معمولاً از بتن های پیش ساخته با ابعاد استاندارد استفاده شده و این بتن ها به نحو مناسب در منطقه پراکنده و در محل های مناسب استقرار می یابند.

یکی از قسمت های تعیین کننده در ساخت یک ساختمان انجام صحیح امور نقشه ‌برداری به شکل درست است. نقشه برداری زمینی در ساختمان مثل خشت اول در ساخت دیوار می‌ماند که اگر کج بنا شود کل عملیات ساختمان‌سازی را تحت تأثیر قرار می‌دهد. بنابراین با اطمینان خاطر رسم نقشه های زمینی خود را به ما بسپارید.زیرا دقت و کیفیت در کار تیم طرح گراد سپاهان حرف اول را میزند.

 

طرح گراد

شرکت طرح گراد سپاهان
ارائه دهنده خدمات مشاوره، طراحی و اجرای پروژه های
نقشه برداری معدن، نقشه برداری با پهباد، نقشه برداری زمینی، نقشه برداری معدن با پهباد، نقشه برداری با GPS سه فرکانس، GPS وکارتوگرافی، نقشه برداری ماهواره ای و فروش داده های ماهواره ای

اصفهان، بهارستان، خیابان ولیعصر، ابتدای خیابان فرات، مجتمع تجاری اداری میلاد نور، طبقه سوم، واحد 12

ارتباط با مدیریت :