نقشه برداری با GPS سه فرکانس

جی‌پی‌اس، سامانه‌ای است که به کمک ماهواره‌ها جهت یابی می‌‌کند.در واقع اساس کار این سامانه، فرستادن سیگنال‌های رادیویی با فرکانس بالا و به طور مداوم است که زمان و مکان ماهواره را نسبت به زمین مشخص می‌‌کند و یک گیرندهٔ جی‌پی‌اس روی زمین، با گرفتن این اطلاعات از سه ماهواره یا بیشتر، آن‌ها را پردازش می‌‌کند.

GPS سه فرکانس

برخی از گیرنده های جی پی اس

1-گيرنده هاي نقشه برداري تك فركانس

گیرنده های تک فرکانس در انتشار  ایستگاه ها یا شبکه های نقاط نقشه برداری کاربرد دارند که دریافت کننده موج L1 می باشند.این گیرنده ها قابلیت بازگشایی کد C/A را دارا می باشند. قدرت اصلي دستگاه های تک فرکانس در تعيين موقعيت ،تفاضلي مي باشد.دقت تعيين موقعيت مسطحاتي در روش تفاضلي دردستگاه هاي تک فركانسه، بعد از پردازش كمتر از يك سانتي متر خواهد بود.از این دستگاه ها برای تكثير شبكه نقاط نقشه برداری، استفاده می شود.

این دستگاه ها براي عمليات برداشت نقاط شهري مناسب نمي باشند زیرا اين گيرنده ها فقط دريافت كننده موج L1 مي باشند و در صورت قطع ارتباط ماهواره ،نيازمند زمان زیادی براي توجيه مجدد ميباشند.

2-گيرنده هاي دو فركانس

امواج L1 و L2 توسط گیرنده های دو فرکانس دریافت می شوند که قابلیت رمزگشایی كد C/A و P و L2C را دارند.در نقشه برداری برای انتشار نقاط ، برداشت،پیاده سازی و.... از گیرنده های دو فرکانس استفاده می شود که دقت تعيين موقعيت مسطحاتي آن، 3 تا 5 میلی متر و در حالت تفا ضلي آن، 1 تا 3 سانتيمتر است.اين دستگاه ها قابليت ارسال تصحيحات از ايستگاه مرجع به دستگاه در حال برداشت را دارد. تصحيحات مي تواند توسط راديو مودم، سيم كارت و سيستم اينترنت GPRS ارسال شود.ویژگی بارز دستگاه دو فرکانسه دریافت موج L2 است. 

3-گيرنده هاي سه فركانس

جی پی اس نقشه برداری که به جی پی اس ایستگاهی و  یا جی پی اس سه فرکانسه معروف هستند برای اولین بار توسط کمپانی لایکا به بازار کار نقشه برداری معرفی شدند.

در اوایل سال 2007 سیستم تعیین موقعیت گلوناس روسیه امواج حامل فرکانس L1 را ارسال کرد و گیرنده های جی پی اس توسط  طرح و تکنولوژی دکتر جواد اشجعی ،  پرفسور مشهور ایرانی ادغام شده و به جی پی اس سه فرکانسه تبدیل شدند.

 گیرنده سه فرکانس علاوه بر امواج L1 و L2 قابليت دريافت موج L5 را نیز دارد . اين موج جهت بهبود كيفيت اطلاعات دريافتي و بهينه سازي امواج استفاده مي شود. فركانس اين موج  که امید به زندگی نام گذاری شده است ؛مشابه فركانس موج L1 بوده و از لحاظ كارايي و كاربري مشابه سيستم دو فركانسه مي باشد.

تیم مجرب و توانمند طرح گراد سپاهان به بهترین نحو و با کیفیت بالا قادر به انجام نقشه برداری با جی پی اس سه فرکانس میباشد و در جهت کسب رضایت شما در تلاش است.

طرح گراد

شرکت طرح گراد سپاهان
ارائه دهنده خدمات مشاوره، طراحی و اجرای پروژه های
نقشه برداری معدن، نقشه برداری با پهباد، نقشه برداری زمینی، نقشه برداری معدن با پهباد، نقشه برداری با GPS سه فرکانس، GPS وکارتوگرافی، نقشه برداری ماهواره ای و فروش داده های ماهواره ای

اصفهان، بهارستان، خیابان ولیعصر، ابتدای خیابان فرات، مجتمع تجاری اداری میلاد نور، طبقه سوم، واحد 12

ارتباط با مدیریت :